Torty po godzinach

Wpis

wtorek, 20 listopada 2012

Jak zrobić tort z księżniczką?

Niestety nie mam zdjęć z procesu. Mogę  jedynie spróbować dokładniej opisać poszczególne czynności. Mam nadzieję, że to wystarczy. Poza tym na YouTube są filmiki prezentujące dekorowanie sukni Barbie.

1) Upiekłam dwa biszkopty rzucane w dwóch różnych foremkach: 22 i 19 cm.  Pierwszy z 4 jajek, drugi z 3 jajek. W obu biszkoptach dokładnie po środku zrobiłam dziurę wąską szklanką do drinków, po czym każdy placek przekroiłam na 3 blaty.

2) Talerz przygotowałam w ten sposób, że położyłam pierwszy blat biszkopta i podłożyłam pod niego paski papieru do pieczenia, tak by ochraniały talerz przed pobrudzeniem kremem. Nasączyłam biszkopty i przełożyłam masą, tak jak się robi klasyczny tort. W przypadku tortu dla mojej córki była to masa kokosowa. Lekko pościnałam góry biszkoptów tak by nadać im półokrągły kształt. I...

tutaj zrobiłam błąd, bo od razu "zamontowałam" lalkę. Wy tego błędu nie zrobicie, tylko po prostu odłożycie przełożony kremem tort na noc/na cały dzień do lodówki ;)

3) Lalkę Barbie trzeba rozebrać do rosołu.... yyy... do tortu i owinąć całą aż po pachy folią spożywczą i włożyć do dziury w torcie. Blaty ciasta powinny sięgać jej do bioder.

4) Można zacząć ozdabiać tort, czyli posmarować go śmietaną lub masą maślaną. Oczywiście trzeba pilnować, by lalka stała prosto, a dziurę dookoła niej trzeba "zalepić" masą.

5) Gdy suknia jest gotowa wystarczy za pomocą worka cukierniczego i odpowiedniej tylki zrobić gorset. Warto pamiętać przy tym, by włosy lalki związać w kok/kitek, tak by nie przeszkadzały nam podczas dekorowania.

6) Gdy ciasto postoi znowu w lodówce, śmietana lub masa z masła stwardnieje wystarczy wyjąć kawałki papieru spod ciasta i gotowe.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
olik1980
Czas publikacji:
wtorek, 20 listopada 2012 13:01

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Tagi

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa